حنانه عسل مامان و بابا
خاطرات صورتی[موضوع : ]
[ يکشنبه 15 مرداد 1391 ] [ 18:12 ] [ مامانی و بابایی ]

فکر می کنیم یکی از بزرگترین دغدغه ها برای پدر و مادر انتخاب اسم برای فرزند دلبندشون باشه موضوعی که ماهها ما روش فکر می کردیم تو نگاه اول گذاشتن اسم خیلی راحته اما بعد که خوب به موضوع نگاه می کنی می بینی انتخاب اسمی که معنای خوبی داشته باشه ؛ به روز باشه و تقریبا همه پسند باشه ( علی الخصوص یرای آقاجونا و عزیزجونا ) کار چندان راحتیم نیست!

ماخیلی روی این موضوع فکر کردیم و کلی اسم یادداشت کردیم و روی هر کدوم از هرجهت فکر کردیم این رو هم بگم مامانی بیشتر روی " ثنا " نظر داشت و بابایی روی " کیمیا " اما " حنانه " اسمی بود که هردومون می پسندیدیم  و نظر مشترک داشتیم  اما روی معنی دقیق اون دچار ابهام بودیم چون هم معنی مهربان می داد و هم معنی ناله کننده بعد از مراجعه به فرهنگ لغت دهخدا و منابع دینی دیدیم که حنانه دارای معانی مهربان( مهربان پدر ) ، بخشاینده و ناله کننده می باشد. که در آخر بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدیم که حنانه رو برای دخترمون انتخاب کنیم هم از القاب حضرت فاطمه (س) و هم مونث حنان از صفات خداوند متعال و خوشحالیم از اینکه تونستیم اسمی نیکو برای دخترمون انتخاب کنیم ؛ " حنانه " 

 [موضوع : ]
[ شنبه 14 خرداد 1390 ] [ 15:40 ] [ مامانی و بابایی ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

حنانه ساعت 5:05 دقيقه صبح 89/10/13 نزديک اذان صبح پا به اين دنيا گذاشت. اين وبلاگ بخشی از خاطرات گلمون که براش ثبت می کنيم به اميد اينکه روزی خودش اين مطالب بخونه و از خاطراتش لذت ببره .
آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
آنلاین : 1
بازدید امروز : 15
بازدید دیروز : 40
بازدید هفته گذشته : 169
کل بازدید : 66218
امکانات وب